آموزش کارشناسی خودرو

    (تشخیص رنگ خودرو + فنی) 

                                                                          

 با افزایش تعداد خودروها و توسعه تکنولوژی ساخت آنها نیاز به نیروی انسانی متخصص را نسبت به گذشته دوچندان کرده   است.افرادی که بتوانند شناخت خوبی از خودروها،ویژگی ها و نقاط ضعف و قوت آنها داشته باشند و به خوبی خودرو را آنالیز   کنند یقینا می توانند کمک خوبی به شما در خرید خودرو نمایند.آموزش کارشناسی خودرو بصورت تخصصی به افراد دارای   دانش فنی در زمینه خودرو باعث می شود این نیاز مرتفع گردد.

 ما در دوره آموزش کارشناسی خودرو ،تمام موارد بدنه و فنی خودرو را بصورت تخصصی آموزش می دهیم.هنرجویان پس از پایان دوره با بهره گیری از دستگاه های دقیق و آموخته های خود می توانند خودرو را بدون خطا آنالیز کنند.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۸۴۶۰ در تماس باشید. 

»» متشکل از دو بخش تئوری و عملی ««

پیش نیازهای آموزش کارشناسی خودرو

برای آموختن هر کاری به صورت حرفه ای نیاز است که ابتدا با مبانی آن حرفه آشنا باشید.شناخت مبانی و  اصول  هر حرفه ای می تواند شما را برای حرفه ای شدن آماده کند.در زمینه کارشناسی خودرو نیز بدون شناخت اصولی از خودرو نمی توان وارد این حرفه شد.

پیش نیاز دوره تشخیص رنگ خودرو ، نقاشی خودرو می باشد که البته در همین دوره بصورت خلاصه به آن پرداخته می شود.مواردی همچون معرفی انواع رنگ خودرو ، ترکیبات رنگ ، هدف از نقاشی خودرو ، زیرسازی و آمادگی سطوح ، روش های آمادگی سطوح جهت نقاشی ، شناخت انواع قطعات و…

تمامی موارد اشاره شده در فوق بصورت تئوری و عملی در دوره تشخیص رنگ خودرو آموزش داده می شود.

 

 سرفصل های آموزش کارشناسی خودرو

 از آنجا که کارشناسی یک خودرو هم از نظر بدنه و هم فنی باید بررسی گردد،در دوره تشخیص رنگ خودرو تمام  مواردی که در زیر آورده شده آموزش داده می شود.

 همچنین پس از پایان دوره فایل هایی به صورت پی دی اف و ویدئو در اختیار داوطلب قرار می گیرد که می تواند از آنها در جهت   یادگیری بهتر کمک بگیرد.در صورت نیاز داوطلب به راهنمایی و مشاوره پس از پایان دوره همواره می تواند با پشتیبانی شرکت   تماس بگیرد.

 مواردی که در دوره آموزش داده می شوند به شرح زیر است:

 • شناخت انواع رنگ خودرو
 • ترکیبات رنگ 
 • شناخت زیر سازی رنگ خودرو
 • نحوه ی رنگ شدن خودرو
 • معرفی انواع بتونه ، آستری ، حلال ها و…
 • آماده سازی سطوح جهت اعمال رنگ
 • آشنایی با مفاهیم رنگ های دو پوششه،سه پوششه و…
 • معرفی انواع شاسی و اتاق
 • نحوه ی تشخیص ضربات (سقف،ستون و شاسی)
 • نحوه ی بررسی اصالت اتاق
 • اصول تشخیص قطعات تعویضی بدنه
 • تشخیص ایرادات فنی خودرو
 • نحوه ی کار با دیاگ 
 • تست رانندگی
 • وارد کردن گزارش در کارتکس 

 

کار با دستگاه دیجیتال در دوره تشخیص رنگ خودرو

 الکومتر یا ضخامت سنج دستگاهی ست که ضخامت رنگ بدنه خودرو را اندازه گیری می کند.بدین صورت که کارشناس با کمک   گیری ازین دستگاه می تواند متوجه تغییرات رنگ بدنه خودرو گردد.

 ضخامت سنج دقت بسیار بالایی دارد و ضریب خطای آن بسیار پایین است.معمولا ضخامت رنگ سراسر قطعات بیرونی خودرو   که با چشم دیده می شوند یکسان است.مگر اسثنائی در بعضی خودروها وجود داشته باشد.

 کار کردن با دستگاه الکومتر سخت نیست فقط نیاز است که از سلامت و کالیبره بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید.همچنین   دستگاه الکومتر قطعات تعویضی استوک یا فابریک را تشخیص نمی دهد.و این تشخیص بر عهده ی کارشناس است که با   تجربیات خود متوجه این تغییرات شود.

 در دوره آموزشی به بررسی ضخامت رنگ خودروهای مختلف داخلی و خارجی با جنس های مختلف آهن،آلومینیوم و فایبرگلس   پرداخته می شود.همچنین ضخامت رنگ قسمت های بیرونی و داخلی خودروها مورد بررسی قرار می گیرد.

آموزش کار با دستگاه دیاگ

 دیاگ دستگاهی ست که از آن برای عیب یابی قسمت های مختلف برقی خودرو استفاده می شود.همچنین کارهای دیگری   همچون کنترل پارامترهای زنده موتور و گیربکس و… استفاده نمود.

 کاری که اغلب در بخش کارشناسی خودرو با استفاده از دیاگ باید انجام داد خواندن کدهای خطای یونیت های خودرو می    باشد.با این کار می توان به ابرادات سنسورها،یونیت ها و عملگرها پی برد.

 کار مهم دیگری که می توان به کمک دیاگ انجام داد این است که کیلومتر طی شده را مورد بررسی قرار داد.گرچه با خواندن   کیلومتر کارکرد از طریق دیاگ به صورت قطعی صحت آن را تایید نمی کند ولی در مواردی عدم تطبیق در بخش های مختلف آن   را اثبات می کند.

 همچنین خودروهایی که تصادف شدید می کنند کیسه هوای آنها عمل می کند.اما بسیاری حاضر نمی شوند برای جمع کردن   مجدد آن هزینه کنند.این وظیفه یک کارشناس است که به خریدار بگوید که آیا کیسه هوای خودرو در سرجایش هست یا خیر!

در طول دوره آموزش کارشناسی خودرو انواع دیاگ های خارجی مولتی برند و داخلی با قیمت های مختلف را معرفی می گردد و گفته می شود که کدام   دیاگ ها می توانند برای کارشناس مفید و کارا باشند.

آموزش بررسی ایرادات فنی موتور و گیربکس

 بخشی از آموزش کارشناسی خودرو ،بررسی سلامت موتور و گیربکس خودرو می باشد.بررسی سر سیلندر،بلوک   سیلندر،کارتل  روغن،سیستم خنک کاری،گیربکس اتوماتیک و دنده ای در حالت سکون و حرکت.

 نحوه ی بررسی ایرادات شایعی که در موتور و گیربکس خودروها وجود دارند و می توانند موجب هزینه برای مالک خودرو شوند   به کارآموزان آموزش داده می شوند.

 مواردی که در بخش کارشناسی موتور و گیربکس آموزش داده می شود:

 • دود خروجی اگزوز در حالت گرم و سرد موتور
 • بررسی نشتی های روغن
 • سلامت سیستم خنک کاری مثل رادیاتور،شلنگ های رابط و…
 • بررسی کمپرس سیلندرها
 • سروصدای ناهنجار ناشی از درگیری قطعات
 • بررسی نوسان دور در جای موتور
 • دمای آب پشت آمپر
 • سیستم محرک سوپاپ
 • تسمه ها و فولی ها
 • نحوه جا رفتن دنده های گیربکس
 • و ده ها آیتم دیگر در دوره تشخیص رنگ خودرو

ارائه گواهی مهارت سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای بیانگر مهارت انجام یک شغل یا حرفه است که دارای اعتبار در بیش از ۷۰ کشور دنیا است که مزایای آن عبارتند از :

جذب بهتر و سریع تر در بازار کار داخل و خارج
جایگزین مدارک دانشگاهی به عنوان مدرک معادل
امکان جذب سریع تر در شرکت ها و موسسات
امکان تدریس در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای
دریافت کارت مربی گری
امکان ادامه تحصیل در مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها 
امکان ادامه تحصیل برای دیپلم ردی ها جهت اخذ دیپلم رسمی فنی آموزش و پرورش
جهت بیمه تامین اجتماعی حرفه های شاغلین
جهت استفاده از تسهیلات وام خود اشتغالی 
جهت دریافت پروانه کسب در مشاغل مرتبط الزامی است 
استفاده از گواهینامه فنی حرفه ای به جهت مهاجرت و اعزام نیرو به خارج از کشور

 ارائه ی پشتیبانی پس از پایان دوره تشخیص رنگ خودرو

 ممکن است کارآموزان پس از پایان دوره آموزش کارشناسی خودرو نیاز به راهنما داشته باشند.این به دلیل تازه کار بودن   کارشناس امری طبیعی است.ممکن است سوالی برای کارشناس پیش بیاید که برای اولین بار با آن مواجه شده است.

ما این نیاز کارآموزان را برطرف می کنیم و با ارائه پشتیبانی تمام وقت تلفنی و یا آنلاین پاسخگو سوالاتشان خواهیم بود. در چنین مواقعی کارآموز می تواند با پشتیبانی تماس حاصل نماید و سوال خود را مطرح نماید.

البته ما پیشنهاد بهتری برای کارآموزانی که تازه وارد زمینه کارشناسی خودرو شده اند داریم این است که بهتر از پیش از شروع کارشناسی هر خودرو در مورد نقاط ضعف و قوت آنها مطالعه کنند. بدین ترتیب با دانستن نقطه ضعف طراحی هر خودرو بهتر می توان به ایرادات آن پی برد.

 

 ارائه فایل های آموزشی

 در طول دوره آموزشی منابع مفیدی در زمینه بخش های مختلف خودرو معرفی می گردد.منابعی در زمینه مولد قدرت،انتقال   دور  و قدرت،شاسی خودرو،سیستم های تعلیق،جلوبندی،فرمان و…

 همچنین فایل های تصویری شامل راهنمای محل حک شماره شاسی خودروها،محل نصب پورت دیاگ خودروها و رویه   کارشناسی خودرو به کارآموزان ارائه می گردد.

 علاوه بر موارد فوق دو جلد کتاب از چاپ سازمان فنی و حرفه ای ارائه می گردد که تمام موارد مربوط به رنگ و شاسی و بدنه   خودرو را بصورت مصور شامل می شوند.

معرفی ابزار و تهیه ابزارهای با برند معتبر

 امروزه در بازار شاهد دستگاههایی با برندهای متفاوت و قیمت های متفاوتی هستیم.تهیه دستگاه معتبر و اصلی با دقت بالا   از  اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 ما دستگاه های با برند شناخته شده و معتبر دارای گارانتی یکساله ارئه می کنیم.در صورتیکه هنرجویان پس از پایان دوره نیاز به ابزار بازرسی خودرو داشته باشند می توانند از خود ما تهیه کنند.

ابزارهایی از قبیل ضخامت سنج رنگ و پوشش همراه کیف مخصوص حمل دستگاه ، دستگاه دیاگ ایرانی و خارجی ، قلم تست آهنربایی با کیفیت ، چراغ قوه دستی با باطری مادام العمر ، کیف حمل ابزار ضد آب ، تخته شاسی و…

 

نحوه ثبت نام :

جهت ثبت نام با هماهنگی قبلی و همراه داشتن مدارک هویتی و شهریه کلاس ها به آدرس زیر مراجعه نمایید،همچنین هنرجویانی که امکان مراجعه حضوری ندارند می توانند از طریق چت واتساپ مدارک ثبت نامی را جهت ثبت در پرتال سازمان فنی و حرفه ای ارسال نمایند :

تهران ، میدان پونک ، تقاطع سردار جنگل و میرزابابایی ، سرای محله پونک جنوبی ، طبقه ۲ واحد پذیرش کارآزموده .

 

 پر بازدید ترین پست ها:

قیمت کارشناسی خودرو
کارشناسی خودرو در محل
کارشناسی خودرو دست دوم
کارشناسی رنگ و بدنه خودرو
کارشناسی قیمت خودرو
کارشناسی خودرو کارکرده
هزینه کارشناسی خودرو

26 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
پشتیبان آنلاین است