چه زمانی برای خرید خودرو مناسب‌تر است؟

چه زمانی برای خرید خودرو مناسب‌تر است؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

چه زمانی برای خرید خودرو مناسب‌تر است؟

 

نوسانات ارز و شرایط خاص اقتصادی کشور باعث شده است تا بازار خرید و فروش خودرو بیش از هر زمانی مورد توجه عمومی مردم قرار بگیرد. به همین دلیل است که آگاهی از بهترین زمان برای خرید خودرو  می‌تواند به افراد کمک کند تا بتوانند از نظر هزینه در این بازار ضرر نکنند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text]برخی از افراد برای کسب سود بیشتر به سراغ بازار خودرو می‌آیند و ممکن است آگاهی بیشتری از نوسانات قیمت داشته باشند. اما برخی دیگر ممکن است برای نیاز‌های شخصی به سمت این بازار رانده شده و قصد خرید یک محصول مطابق با نیاز خود را داشته باشند.

همین امر باعث می‌شود تا این افراد با دغدغه‌های بسیار زیادی برای خرید خودرو اقدام نمایند و همواره نگران پایین یا بالا رفتن قیمت روز خودرو باشند.

در این مطلب از کار آزموده قصد داریم بهترین زمان برای خرید خودرو  و همچنین نحوه‌ی خرید یک خودرو دست دوم مناسب را مورد ارزیابی قرار دهیم.

 

بهترین زمان برای خرید خودرو

 

انتخاب درست بهترین زمان برای خرید خودرو  می‌تواند مزایای زیادی را به دنبال داشته باشد.

زمانی که افراد از بهترین زمان برای خرید خودرو  آگاهی داشته باشند و در این زمان برای خرید خودرو اقدام نمایند، قطعاً می‌توانند در هزینه‌های خود صرفه جویی نموده و ماشین و خودروی مورد نظر را با قیمت مناسب‌تری خریداری نمایند.

علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، دانستن بهترین زمان برای خرید خودرو  می‌تواند باعث شود تا افراد انتخاب‌های بیشتری پیش روی خود داشته باشند

در واقع در بهترین زمان برای خرید خودرو، انتخاب‌های بیشتری وجود دارند و افراد می‌توانند به راحتی خودرو مورد نظر خود را با مشخصات و قیمت مناسب خریداری نمایند.

این موضوع می‌تواند فاکتور بسیار مهمی برای صرفه جویی در زمان نیز باشد و سرعت انتخاب کالای مورد نظر را نیز بالاتر می‌برد.

ماشین‌ها انواع مختلفی دارند و برای هر کدام از آن‌ها نیز یک فصل و یا چند ماه به عنوان بهترین زمان برای خرید خودرو  معین شده است[/vc_column_text][vc_column_text]

بهترین زمان برای خرید و فروش خودرو صفر

[/vc_column_text][us_image image=”25389″ size=”us_800_600_crop” align=”center”][vc_column_text]

خودروی صفر

 

اگر جزو کسانی هستید که قصد دارید خودرو نو صفر را خریداری نمایید، می‌توانید با مطالعه‌ی موارد زیر به راحتی خرید مناسبی داشته باشید که تمامی فاکتور‌های بالا در مورد بهترین زمان برای خرید و فروش خودرو را در بر گرفته باشد.

یکی از عواملی که می‌تواند در تعیین بهترین زمان برای خرید خودرو  موثر باشد، تغییر فصل هاست.

با توجه به اینکه در فصل پاییز و زمستان هوا سردتر می‌شود و امکان تردد و رفت و آمد سخت‌تر می‌شود، تقاضای برای خرید ماشین صفر بالاتر نیز می‌رود.

زمانی که تقاضا برای خرید خودرو زیادتر شود، به طور طبیعی قیمت آن‌ها نیز بالاتر می‌رود.

پس اگر قصد خرید خودرو را دارید در این فصول برای خرید اقدام نکنید زیرا قیمت‌ها با توجه به تقاضای بالایی که وجود دارد، بسیار بالاتر از زمان‌های دیگر می‌باشد.

دانستن زمان ورود خودرو‌های تازه و جدید توسط شرکت‌های تولید کننده انواع خودرو می‌تواند یکی دیگر از عامل‌های موثر در انتخاب بهترین زمان برای خرید خودرو  باشد.

زمانی که شرکت‌ها قصد دارند ماشین‌های تازه و صفر را به بازار عرضه نمایند، دلال‌ها سعی می‌کنند با کاهش نسبی قیمت خودرو، مشتریان را برای خرید مجاب کنند.

اما در نظر داشته باشید که پس از ورود خودرو‌های صفر، خودرو‌های تولید شده‌ی قبلی می‌تواند کاهش قیمت شدیدی داشته باشد.

یکی دیگر از بهترین زمان برای خرید خودرو را می‌توان پایان سال و در واقع پایان ایام ماه دوم سال دانست. با توجه به تغییراتی که در این بازه‌ی زمانی برای زندگی شخصی انسان‌ها روی می‌دهد، می‌تواند متوجه تغییر قیمت ماشین‌ها نیز شد.

این تغییر قیمت به دلیل کاهش سطح تقاضا و همچنین بالا رفتن عرضه برای فروش محصولات و جمع بندی‌های مالی آخر سال می‌باشد.

این مورد البته می‌تواند با توجه به شرایط اقتصادی خاصی که کشورمان در آن قرار دارد متوجه تغییراتی نیز باشد.

برای انتخاب روز نیز با توجه به کارشناسی‌های انجام گرفته می‌توان بهترین زمان برای خرید خودرو را در روز‌های جمعه دانست.

در این روز معمولاً نمایشگاه‌ها به سود و اهداف هفتگی خود رسیده‌اند و می‌توان از آن‌ها تخفیف‌های مناسبی برای خرید انواع خودرو گرفت.[/vc_column_text][vc_column_text]

راهنمای خرید خودرو دست دوم

[/vc_column_text][us_image image=”25390″ size=”us_800_600_crop” align=”center”][vc_column_text]

خرید خودروی دست دوم

 

بعد از بررسی بهترین زمان برای خرید خودرو صفر در ادامه قصد داریم به بررسی شرایط برای بهترین زمان خرید خودرو دست دوم بپردازیم.

با توجه به اینکه بسیاری از عموم مردم توان پرداخت هزینه‌های خرید خودرو صفر را ندارند ترجیح می‌دهند برای خرید خودرو دست دوم اقدام نماید.

این کار می‌تواند از نظر هزینه‌ها برای فرد بسیار به صرفه باشد، اما ممکن است با توجه به نوع معامله و اینکه خودرو قبلا در شرایط مختلف کار کرده است و ممکن است دچار اشکالاتی باشد، مشکلات مختلفی را برای خریدار به وجود بیاورد.

استفاده از یک راهنمای خرید خودرو دست دوم می‌تواند آگاهی شما از این شرایط را بالا برده و خطراتی که ممکن است از نظر هزینه و کارکرد خودرو در آینده شما را تهدید کند را بسیار کاهش دهد.

ورود خودرو‌های صفر به بازار باعث می‌شود تا عرضه خودرو‌های دست دوم نیز بیشتر شود.

زمانی که خودرو‌های جدید به بازار وارد می‌شوند، کسانی که خودرو دارند، برای خرید خودروی جدید اقدام می‌کنند و معمولاً اولین و مناسب‌ترین راه برای خرید خودروی صفر، فروش خودروی دست دوم می‌باشد.

با توجه به اینکه بیشتر شرکت‌ها ایام خاصی را برای عرضه محصولات خود در بازار در نظر می‌گیرند، اول یا آخر هر ماه و مناسبت‌ها و تعطیلاتی که در تقویم وجود دارند می‌توانند بهترین زمان برای خرید خودرو دست دوم باشند.

اگر به خودروی خود وابستگی بسیاری از نظر کاری دارید، به هیچ وجه پس از فروش آن برای خرید خودروی دست دوم اقدام نکنید.

زمانی که شما برای رفتن به سرکار مجبورید مشقت‌های فراوان را تحمل کنید و ماشین خود را نیز فروخته اید، نمی‌تواند بهترین زمان برای خرید خودروی دست دوم باشد.

زیرا در این بازه‌ی زمانی با توجه به فشار‌هایی گه فرد تحمل می‌کند ممکن است به هر معامله‌ای تن بدهد.

چک کردن روزانه اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها می‌تواند برای خرید یک ماشین دست دوم مناسب، اطلاعات کافی را در اختیار افراد قرار دهد.

فرد می‌تواند با مشاهده‌ی قیمت‌های مختلف انواع خودرو و همچنین شرایط و مشخصات آن‌ها یک راهنمای خرید خودرو دست دوم کامل در اختیار داشته باشد.

از جمله مواردی که در بهترین زمان برای خرید خودرو دست دوم می‌تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد، چک کردن ویژگی‌های مختلف ماشین می‌باشد.

اگر تجربه رانندگی و استفاده نمودن به صورت روزانه با خودرو را نداشته اید حتما برای خرید خودرو دست دوم، با یک مکانیک حرفه‌ای در این زمینه مشورت نمایید.

کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند می‌توانند با نگاه کلی به ماشین و همچنین استفاده از آن مشکلات آن را پیدا کرده و قیمت واقعی خودروی دست دوم را مشخص نمایند.

علاوه بر این ارتباط گرم و صمیمی با فروشنده خودروی دست دوم میی تواند در کاهش هزینه‌ها و گرفتن تخفیف نیز بسیار تاثیرگذار باشد.[/vc_column_text][us_image image=”25391″ size=”us_800_600_crop” align=”center”][vc_column_text]

کارشناسی خرید خودروی دست دوم

 

البته در برخی از موارد افراد به دلیل مشکلات مالی فراوانی که دارند مجبور می‌شوند، برای فروش خودروی دست دوم خود اقدام نمایند که در این موارد خاص حتما باید جانب انصاف را رعایت کرد.

تحقیقات و نظرسنجی‌های مختلف به اثبات رسانده است که معمولاً روز‌های ابتدایی هفته بهترین زمان برای خرید خودروی دست دوم می‌باشد.

 

هزینه‌ی کارشناسی خودرو

[/vc_column_text][us_image image=”25392″ size=”us_800_600_crop” align=”center”][vc_column_text]

هزینه کارشناسی خرید خودرو

 

یکی از مواردی که در بحث خرید و فروش خودرو مطرح می‌شود هزینه‌ی کارشناسی خودرو است.

اگر قصد خرید خودروی صفر یا دست دوم در بهترین زمان برای خرید خودرو را دارید، لازم است تا حتما از یک کارشناس در این زمینه استفاده کنید.

کارشناسی خودرو به بررسی کامل اجزای مختلف خودرو یعنی بدنه، موتور و دیگر قسمت‌های فنی گفته می‌شود که با هدف تعیین قیمت خودرو برای خرید و فروش انجام می‌شود.[/vc_column_text][vc_column_text]درست است که پرداخت هزینه‌ی کارشناسی خودرو می‌توان برای بسیاری از افراد سنگین باشد اما با توجه به مزایای مثبتی که این کار دارد و باعث جلوگیری از هر گونه ضرر و مشکل احتمالی در آینده می‌شود، می‌توان از این هزینه به راحتی در خرید خودور چشم پوشی کرد.

اگر در بهترین زمان برای خرید خودرو اقدام نموده اید و قصد کارشناسی خودرو مورد نظر را دارید، بهتر است بدانید که هزینه‌ی کارشناسی برای انواع خودرو‌ها متفاوت است.

با توجه به پیچیدگی‌های فنی که خودرو‌های مدل بالا دارند، هزینه‌های کارشناسی آن‌ها نیز نسبت به خودرو‌های سطح پایین‌تر مانند پراید بیشتر است.

کارشناسی خودرو دارای مراحل مختلف است که می‌تواند با توجه به مهارت‌ها و توانایی فرد متغیر نیر باشد. مثلا اگر کسی برای کارشناسی کامل خودرو اقدام نماید مطمئناً هزینه‌ی بیشتری باید نسبت به کسی بپردازد که برای بررسی یک قسمت خاص مانند موتور به کارشناسی خودرو نیاز دارد.

شرکت‌های بسیاری با استفاده از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه اقدام به کارشناسی خودرو می‌کنند که برخی از آن‌ها هزینه‌ی ایاب و ذهاب را برای این کار و کارشناسی در محل نیز در نظر می‌گیرند.[/vc_column_text][vc_column_text]

قیمت روز خودرو

[/vc_column_text][us_image image=”25393″ size=”us_800_600_crop” align=”center”][vc_column_text]

قیمت انواع خودرو

 

با توجه به نوسانات قیمت دلار و همچنین شرایط اقتصادی کنونی کشور، قیمت روز خودرو اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

بسیاری از افراد معاملات خود را فقط بر طبق قیمت روز خودرو انجام می‌دهند.

همین قیمت روزانه باعث شده است تا افراد برای کسب اطلاعات مناسب جهت بهترین زمان برای خرید خودرو به سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف مراجعه نمایند.

بنابراین زمانی که برای خرید خودرو دست دوم اقدام می‌کنید حتما از قیمت روز خودرو آگاهی کامل داشته باشید و با استفاده از یک کارشناس متخصص در این زمینه، بهترین و مناسب‌ترین خودرو را خریداری نمایید.[/vc_column_text][vc_column_text]

خودروی سالم چه معیار‌هایی باید داشته باشد؟

[/vc_column_text][us_image image=”25394″ size=”us_800_600_crop” align=”center”][vc_column_text]

معیارهای خودرو سالم

بعد از آگاهی از بهترین زمان برای خرید خودرو لازم است اطلاعاتی در مورد معیار‌های خودروی سالم نیز داشته باشید.

بررسی معیار‌های خودرو برای خرید در بهترین زمان برای خرید خودرو با توجه به صفر یا دست دوم بودن خودرو می‌تواند با هم متفاوت باشد

زمانی که برای خرید یک خودروی دست دوم اقدام می‌کنید معمولاً برای شناخت سالم بودن آن مار سختی دارد.

معیار‌های سالم بودن انواع خودرو متفاوت است اما به طور کلی می‌توان گفت که خودروی سالم باید از بدنی و فنی هیچگونه مشکلی نداشته باشد.

البته در بسیاری از موارد و زمانی که قصد خرید خودروی دست دوم داریم، بدنه اهمیت کمتری نسبت به موتور و سایر قسمت‌های فنی مانند سیم کشی و برق دستگاه پیدا می‌کند.

از جمله معیار‌هایی که می‌توان در سالم بودن خودرو مورد بررسی قرار بگیرد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

-کارکرد خودرو

– کارایی و سالم بودن خودرو از نظر فنی ( در این مورد می‌توان برای تست خودرو از کارشناس استفاده نمود و یا اینکه با خودرو مسافتی را رانندگی کرد تا تمامی نقص‌های آن آشکار شود.)

– ظاهر خودرو (سالم بودن ظاهر می‌تواند از طریق نگاه و یا تست‌های کارشناسی مورد بررسی قرار بگیرد.)

– میزان سال کارکرد خودرو

– تجهیزات و آپشن‌های خودرو

خودروی سالم  و خودروی دست دومی که کارایی بالایی برای شما داشته باشد باید دارای مدارک معتبری نیز باشد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

– داشتن برگ فنی معتبر

– سند و مشخصاتی که کارخانه می‌دهد

– داشتن معاینه فنی معتبر و مدت دار

– کارت خودروی مناسب و سالم و قانونی و معتبر

– برگه خرید خودرو از شرکت و یا قولنامه خرید خودرو

– سند قانونی و سند مالکیت قانونی خودرو که دارای اعتباری مناسب و قانونی باشد.

– کارت سوخت خودرو و پاکت کارت سوخت معتبر

– برگ مشخصات فنی خودرو که از طرف شرکت تولید کننده صادر گردیده است 

بنابراین اگر قصد خرید انواع خودرو کارکرده و صفر در بهترین زمان برای خرید خودرو را دارید، حتما از یک کارشناس متخصص کمک بگیرید و یا اینکه با مراجعه به سایت‌ها و اپلیکیشن‌های معتبر از قیمت روز و همچنین شرایط مختلف خرید و فروش خودرو در آن بازه‌ی زمانی آگاهی کالم به دست بیاورید.

این کار می‌تواند اطمینان شما از انجام معامله را بالا برده و باعث کاهش ضرر‌های مختلف در آینده شود. امیدواریم از این مقاله از کار آزموده لذت برده باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم