کارشناسی خودروهای خارجی نیاز به تخصص و ابزارهای تست و آنالیز هر خودرو را دارد.کارشناسی بدنه و فنی هر خودرو باید با توجه به ویژگی هایی که دارد انجام گیرد.یک مدل خودرو ممکن است با تیپ های مختلفی شرکتی و وارداتی به بازار عرضه شده باشد.این بسیار مهم است که نوع تیپ خودرو را با تمام امکانات و آپشن هایش بشناسیم.

ضرورت شناخت تیپ در خودروهای خارجی و گران قیمت در این است که وجود یک آپشن خاص می تواند قیمت خودرو را تغییر دهد.همچنین اطمینان ازینکه آپشن های موجود در خودرو فابریک کارخانه هستند،سلامت هستند،فعالند و کار می کنند یا خیر!!همه ی این بررسی ها به شما کمک کند تا یک خرید مطمئن را تجربه کنید.

با بالا رفتن قیمت ارز و ممنوعیت واردات خودروهای خارجی در سالهای اخیر،قیمت خودروهای خارجی اعم ازین که وارداتی باشند یا شرکتی،بسیار بالا رفته است.به همین دلیل ضرورت استفاده از کارشناسی خودرو پیش از خرید آن دوچندان شده است.

اگر تصمیم بر خرید یک خودرو دارید و نیاز به یک کارشناس متخصص دارید پیشنهاد می کنیم از خدمات کارآزموده استفاده نمایید تا ریسک خرید خودرو را برایتان به صفر برسانیم.جهت درخواست کارشناس کافیست فرم درخواست کارشناس را تکمیل و برایمان ارسال کنید.درکمتر از ۳۰ دقیقه کارشناس در محل مورد نظرتان حاضر خواهد بود.

 

کارشناسی خودروهای خارجی

کارشناسی خودروهای خارجی

در فرآیند کارشناسی خودرو،تمامی قسمت های بدنه خودرو از نظر رنگ شدگی و اصالت قطعه بررسی می گردد.شاسی خودرو به جهت بررسی ضربات وارده و همچنین اصالت شاسی مورد کارشناسی قرار می گیرد.تمامی آپشن های خودرو تک به تک تست می شود و اصالت آنها بررسی می شود.

دیاگ تخصصی بر روی خودرو نصب می گردد تا اگر کد خطایی بر روی یونیت ها وجود دارد مشخص شود.کارکرد موتور خودرو در حالت گرم و سرد بررسی می شود و در نهایت باید از خودرو تست رانندگی گرفته شود.

در تست رانندگی خودرو که آخرین آیتم کارشناسی می باشد موارد مهمی همچون:

 • سیستم ترمز
 • تعویض دنده های گیربکس اتوماتیک
 • توان خروجی موتور
 • میزان بودن فرمان
 • کمک فنرها و سیستم تعلیق
 • سروصداهای کابین
 • آپشن های در حرکت همچون کروز کنترل
 • سیستم های راداری که در حرکت قابل تست اند
 • کشش خودرو در سربالایی 
 • و دهها آیتم دیگر…

 

کارشناسی خودروهای خارجی

هزینه کارشناسی خودروهای خارجی

هزینه کارشناسی خودرو بستگی به ارزش همان خودرو و بررسی هایی دارد که کارشناس برایش انجام می دهد.هر چه خودرو خودرو گرانتر باشد و تجهیزات بیشتری برای بررسی کردن داشته باشد هزینه کارشناسیش نیز افزایش می یابد.همچنین با توجه به قیمت خودرو،مسئولیت کارشناس نیز در قبال کاری که انجام می دهد نیز افزایش می یابد.

هزینه کارشناسی خودرو بابت : 

 1. ۴۰% هزینه برای رنگ و بدنه خودرو
 2. ۳۰ % هزینه برای کارشناسی فنی موتور وگیربکس
 3. ۲۰% هزینه برای نصب دیاگ،تست آپشن و تست رانندگی
 4. ۱۰% هزینه نیز برای قیمت گذاری نهایی و مشاوره حقوقی خرید خودرو

 

کارشناسی خودروهای خارجی

فهرست