هزینه کارشناسی خودرو | کارشناسی خودرو دست دوم | کارشناسی خودرو صفر

هزینه کارشناسی خودرو | کارشناسی خودرو دست دوم | کارشناسی خودرو صفر

هزینه کارشناسی خودرو

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که تصمیم به خرید یک خودروی مناسب گرفته باشید.سوالاتی که در این میان به ذهن شما می رسد این است که چگونه از قیمت و سلامت خودروی مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید؟کارشناس حرفه ای و مورد اعتماد از کدام مرجع انتخاب کنید؟ هزینه کارشناسی خودرو چقدر است؟در فرآیند کارشناسی خودرو چه مواردی بررسی میگردد؟و…

کارآزموده،مرجع کارشناسی انواع خودروهای داخلی و خارجی می باشد.شما می توانید با درخواست کارشناس از طریق صفحه ی درخواست کارشناس یا شماره گیری 02128428460 با ما تماس حاصل نمایید.در کمتر از مدت یکساعت کارشناس به محل مورد درخواست شما رجوع می کند و خودرو را به طور کاملا تخصصی بررسی می نماید.

هزینه کارشناسی خودرو          صفحه مشاهده هزینه کارشناسی خودرو

امروزه با گسترش تکنولوژی در تمامی سطوح صنعت ، خودرو را نیز مستثنی نگذاشته است.پیشرفت های صورت گرفته نیاز به افراد متخصص را دوچندان کرده است . کارشناسانی که تخصص کافی را در زمینه شناخت دقیق خودروها و مشخصات آنها داشته باشند یک نیاز مبرم است.

وقتی برای خرید خودروی دست دوم یا نو اقدام می شود،اطلاع از وضعیت سلامت فنی،اصالت و قیمت خودرو یک ضرورت است.

خریدار خودرو ممکن است اطلاعاتی از خودروی مورد نظر داشته باشد ولی یقینا تخصص کافی را ندارد.کارشناس خودرو بهره گیری از دستگاه های تخصصی را ضمیمه تجربه ی سالیان خود می کند.

بهره گیری از دستگاه های دقیق برای تست بدنه و فنی خودرو،ضریب خطا را به صفر می رساند.اما برای متقاضیان استفاده از خدمات ما بسیار سوال است که هزینه کارشناسی خودرو چقدر است؟فرآیند کارشناسی شامل چه مواردی میگردد؟دلیل تفاوت قیمت کارشناسی خودرو در چیست؟

در پاسخ باید بگوییم هزینه برای بررسی هر خودرو متفاوت است.نحوه ی تعیین هزینه کارشناسی خودرو بر اساس ارزش هر خودرو می باشد.همچنین زمانی که برای بررسی بدنه و فنی هر خودرو صرف می گردد متفاوت است.در ادامه نوشته موارد مورد بررسی را بیان کرده ایم.

 

هزینه کارشناسی خودرو

 

کارشناسی خودرو دست دوم

پرسش هایی که ممکن است هر خریدار خودرویی هنگام استفاده از خدمات کارشناسی داشته باشد این است که آیا کارشناس دانش و تخصص کافی را دارد؟آیا تضمینی بر کیفیت کار صورت گرفته وجود دارد؟خودرو بصورت کامل بررسی می گردد یا خیر؟قیمت خودرو نیز به من اعلام می گردد؟در پایان گزارشی به من داده می شود؟و…

کارشناسی خودروی دست دوم و نو شامل موارد زیر است:

 • کارشناسی بدنه خودرو بصورت کامل
 • بررسی رنگ خودرو با استفاده از الکومتر
 • بررسی اصالت اتاق،شاسی و موتور
 • نصب دیاگ تخصصی و بررسی خطاها 
 • کارشناسی فنی موتور و گیربکس
 • تست آپشن ها و بررسی کیلومتر کارکرد
 • تست رانندگی

پس از انجام کارشناسی،برگه ی گزارشی نیز ارائه می گردد که بالغ بر 200 آیتم کارشناسی شده است. هزینه کارشناسی خودرو نیز در برگه گزارش ذکر می گردد و قیمت کارشناسی خودرو نیز بیان می گردد.شما می توانید از مشاوره ی رایگان خرید خودرو نیز استفاده نمایید.

هزینه کارشناسی خودرو با کیست؟فروشنده یا خریدار؟

سوال دیگری که پیش می آید این است که هزینه را چه کسی باید پرداخت کند؟فروشنده یا خریدار؟اگر خودرو خلاف گفته های فروشنده باشد چطور؟

پیشنهاد ما به تمام خریدارن خودرو اینست که ابتدا خودشان به محل خودرو مراجعه نمایند.با استفاده از راهنمایی های ما در بخش مقالات،خودرو را بررسی ظاهری نمایند.

در صورتیکه خودرو از نظر ظاهری مورد پسندشان شد درخواست کارشناسی خود را ثبت نمایند تا کارشناس با مراجعه به محل بصورت دقیق و تخصصی خودرو را بررسی نماید.بدین ترتیب ریسک کمتری را متحمل می گردید.

در پاسخ اینکه هزینه با چه کسی است باید بگوییم معمولا هزینه را کسی پرداخت می کند که میخواهد از سلامت خودرو مطمئن گردد.

این شخص معمولا خریدار خودرو است مگر اینکه طبق توافق خریدار و فروشنده که اگر خلاف گفته های فروشنده اثبات گردد فروشنده هزینه را بپردازد.اما اگر توافقی صورت نگرفته باشد هزینه را خریدار خودرو می پردازد.

 

آیا هزینه کارشناسی خودرو دست دوم و نو متفاوت است؟

هزینه کارشناسی خودرو های دست دوم یا نو یکسان است.این به دلیل فرآیند کارشناسی یکسانی ست که برای همه ی خودروها انجام میگیرد.

بدنه و رنگ خودرو بصورت کامل بررسی می گردد،سلامت موتور وگیربکس بررسی میگردد.

برای بررسی وضعیت بیشتر دیاگ تخصصی بر روی خودرو نصب می گردد.سلامت آپشن ها و اصالت آنها مورد کارشناسی قرار می گیرد و پس از تست رانندگی،برگه ی گزارش نهایی ارائه می گردد.

هزینه کارشناسی خودرو بابت بررسی بخش های مختلف خودرو می شود که در زیر بیان شده:

 • 40% هزینه بابت کارشناسی بدنه خودرو
 • 30% هزینه بابت کارشناسی فنی خودرو
 • 20% هزینه بابت نصب دیاگ تخصصی
 • 10% هزینه بابت مشاوره و قیمت گذاری خرید خودرو

موارد فوق برای تمامی خودروها در فرایند کارشناسی انجام می گیرد مگر اینکه درخواست دهنده یکی از آنها را نخواهد.مثلا بگوید فقط نیاز به کارشناسی بدنه دارم که در اینصورت تنها هزینه کارشناسی بدنه را می پردازد.

آیا تعرفه یا هزینه کارشناسی خودرو های مختلف متفاوت است؟علت تفاوت در چیست؟

بله،هزینه کارشناسی خودرو های مختلف متفاوت است. قیمت کارشناسی خودرو های مختلف(تعرفه کارشناسی خودرو) با توجه به ارزش خودرو تعیین می گردد.

ارزش هر خودرو بر پایه قیمت روز بازار است.قیمت خودروهای مختلف را می توانید در صفحه قیمت خودروهای صفر مشاهده کنید.

علت تفاوت هزینه کارشناسی خودرو های مختلف،به این علت است که میزان زمانی که برای بررسی خودروهای مختلف گذاشته می شود متفاوت است.

در نظر بگیرید یک خودروی ساده ی ارزان قیمت پیچیدگی خاصی ندارد ولی بالعکس یک خودروی لوکس با آپشن های متعدد نیاز به بررسی بیشتری دارد.

همچنین علت تفاوت تعرفه ی خودروهای مختلف می تواند میزان مسئولیتی باشد که کارشناس خودرو در قبال آن دارد.

یک خودروی لوکس گران قیمت طبیعتا نیاز به بررسی بخش های مختلفش را دارد.گاه بررسی یک خودروی لوکس مانند پورشه 2تا3 ساعت زمان لازم دارد.علاوه بر این نیاز به تجهیزات کارشناسی پیشرفته دارد.

یک خودروی ساده که تنها از بدنه،موتور و سیستم انتقال قدرت تشکیل شده و آپشنی ندارد،زمان زیادی برای کارشناسی لازم ندارد.به همین دلیل هزینه کارشناسی چنین خودروهایی کمتر از یک خودروی لوکس است.

ارائه ی برگه گزارش کتبی پس از انجام کارشناسی

همانطور که گفته شد در فرآیند کارشناسی خودرو،بدنه و فنی خودرو بطور کامل بررسی می گردد.

پس از کارشناسی بدنه و فنی خودرو در حالت درجا،دیاگ بر روی خودرو نصب می شود تا کدهای خطا و پارامترهای موتور چک شود.

در نهایت از خودرو تست رانندگی گرفته می شود.در تست رانندگی مواردی همچون سیستم جلوبندی،ترمز،فرمان و گیربکس چک میشود.

در فرآیند کارشناسی ممکن است ایراداتی که در خودرو وجود دارد،مشخص شوند.

این ایرادات علاوه بر بیان شفاهی به خریدار خودرو،به صورت گزارشی کتبی نیز به خریدار داده می شود که از وضعیت خودرو مطلع شود.

 

 

 

پر بازدید ترین پست ها:

قیمت کارشناسی خودرو
کارشناسی خودرو در محل
کارشناسی خودرو دست دوم
کارشناسی رنگ و بدنه خودرو
کارشناسی قیمت خودرو
آموزش کارشناسی خودرو
کارشناسی خودرو کارکرده

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم