قیمت کارشناسی خودرو | تعیین قیمت دقیق خودرو | 02128428460

قیمت کارشناسی خودرو | تعیین قیمت دقیق خودرو | 02128428460

قیمت کارشناسی خودرو

قیمت کارشناسی خودرو عبارت است از ارزش گذاری دقیق یک خودرو با توجه به معیارهایی که بر قیمت خودرو تاثیر می گذارند.ارزش گذاری دقیق تر یک خودرو پس از انجام کارشناسی خودرو از نظر رنگ شدگی و سلامت فنی ممکن است.

ممکن است شما نیز خودرویی داشته باشید که می خواهید آن را به فروش برسانید ولی از قیمت کارشناسی خودرویتان اطلاعی دقیقی ندارید.یا بالعکس به دنبال خرید یک خودرو هستید و یک خودروی مشخص را با قیمت های متفاوت در سایت های ثبت آگهی فروش خودرو دیده اید.

قیمت های متفاوت برای یک خودرو با مشخصات ثابت ، ممکن است خریداران خودرو را سر درگم کند که این تفاوت قیمت برای چیست؟علت گرانتر یا ارزانتر بودن یک خودرو ممکن است به دلیل ویژگی هایی باشد که آن خودرو دارد.ممکن است یک خودرو با قیمت خیلی ارزان ایرادی داشته باشد که فروشنده از گفتن آن امتناع می کند.و اگر همان نوع خودرو کمی گرانتر باشد ممکن است لوازمی بر روی آن نصب شده که موجب گرانتر شدن آن خودرو شده است.

حال برای آگاهی دقیق از قیمت کارشناسی خودرو نیاز به کارشناس خبره ی خودرو است که به همه ی جوانب کار آگاه است و شناخت درستی از قیمت قطعات خودرو دارد.همچنین خودرو باید مورد کارشناسی قرار گیرد و بعد با توجه به وضعیتی که دارد ارزش گذاری شود.

در این نوشته نحوه ی قیمت گذاری دقیق یک خودرو را بیان می کنیم.عواملی که بر قیمت خودرو اثر می گذارند را توصیف کرده ایم.همچنین شما می توانید در صورتیکه خودرویی برای فروش دارید یا میخواهید خودرویی خریداری کنید مشخصات آن را از طریق فرم زیر ارسال کنید.کادر پشتیبانی ما پس از چند دقیقه با شما تماس می گیرند و قیمت تقریبی خودرو را به صورت رایگان به شما اعلام می کنند.

برای اطلاع از قیمت تقریبی خودرویتان فرم زیر را پر کنید و ارسال کنید.در اسرع وقت کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][gravityform id=”5″ title=”true” description=”true” ajax=”false”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

قیمت کارشناسی خودرو چگونه محاسبه میشود؟

قیمت کارشناسی خودرو در اصل ارزش واقعی یک خودرو است که پس از کارشناسی دقیق محاسبه می شود.قیمت کارشناسی پیشنهادی از سوی یک کارشناس و مشاور خودرو انجام میگیرد که از وضعیت فعلی خودرو و قیمت بازار مطلع است.

قیمت کارشناسی خودرو ممکن است تلرانس اندکی داشته باشد که بصورت طبیعی در همه ی مدل خودروها وجود دارد.این تلرانس قیمتی می تواند به دلایلی مانند مقدار مانده بیمه،سنوات تخفیف بیمه و عدم خسارت،لوازم جانبی نصبی،وضعیت آج تایرهای خودرو،کیلومتر کارکرد و…باشد.

قیمت دقیق را بهتر است پس از انجام کارشناسی خودرو محاسبه نمود.جهت درخواست کارشناس برای بررسی وضعیت خودرو و ارزش گذاری آن می توانید از طریق صفحه درخواست کارشناس این کار راانجام دهید.کارشناسان ما با رجوع به محل مورد درخواستتان خودرو را کامل بررسی می کنند و در نهایت ارزش خودرو را به شما اعلام می کنند.

قیمت کارشناسی خودرو در محل

قیمت دقیق خودرو چگونه تعیین می شود؟

می توان گفت قیمت کارشناسی خودرو فرمولی متشکل از مواردی ست که در ادامه به آن پرداخته ایم.آیتم های مهمی که در فرآیند کارشناسی قیمت یک خودرو به آن توجه می شود موارد زیر  است :

 • آیا خودرو رنگ شدگی و سابقه ی تصادف دارد یا خیر؟
 • خودرو مدل چه سالی است؟
 • کیلومتر کارکرد آن چقدر است؟
 • فنی خودرو و آپشن های آن سلامت هستند یا خیر؟
 • سررسید بیمه ثالث آن چه زمانی ست و میزان سنوات تخفیف چه میزان است؟
 • در نهایت توجه به قیمت روز بازار

یک کارشناس موارد گفته شده را با دانشی که دارد و کمک گیری از ابزار تخصصی برای بررسی بدنه و فنی خودرو انجام می دهد.چکیده ی کارشناسی خودرو می شود یک چک لیست با بیش از 200 آیتم مورد تست قرار گرفته.حال می توان قیمت کارشناسی خودرو را با توجه به وضعیت خودرو تخمین زد.

مهم ترین موارد موثر بر قیمت کارشناسی خودرو

اگر بخواهیم بر حسب اولویت این عوامل را بیان کنیم به ترتیب سال ساخت،میزان رنگ شدگی یا سابقه ی تصادف و خوردگی،میزان کیلومتر کارکرد و سلامت فنی خودرو می باشند.سایر موارد موثر مانند مانده ی بیمه ، وضعیت تایرها و ظاهر کابین نیز تاثیر گذارند ولی ملاک اصلی نیستند.

گذشت هر سال از زمان ساخت خودرو درصدی از قیمت خودرو میکاهد.این به دلیل استهلاک و فرسودگی قطعات است که طول زمان موجب آن است.گذشت سالیان مواردی مانند پوسیدگی و زنگ زدگی در معرض رطوبت،آفتاب سوختگی و از بین رفتن کیفیت رنگ خودرو و استهلاک قطعات خودرو را در پی دارد،حتی اگر خودرو حرکت داده نشده باشد!!

آیتم موثر مهم دیگر وضعیت ظاهر بدنه ی خودرو است.بررسی اینکه بدنه ی خودرو رنگ شدگی دارد یا خیر نقش مهمی در تعیین قیمت کارشناسی خودرو دارد.بطوری که در بازار خرید وفروش خودرو خودروی بیرنگ خواهان زیادتری دارد.وجود رنگ شدگی می تواند ناشی از یک تصادف شدید باشد که نیاز به بررسی تخصصی دارد.

در نگاه تخصصی تر می بینیم که فقط بدنه ی خودرو نیست که عدم سلامت آن از قیمت خودرو میکاهد.یا نباید فقط ظاهر خودرو را ملاک ارزش گذاری قرار دارد.امروزه به دلیل افزایش سرسام آور قطعات و هزینه نگهداری و تعمیر خودرو ،بررسی سلامت فنی را شدیدا توصیه می کنیم و از خریدارن خودرو میخواهیم که تنها به رنگ خودرو توجه نکنند.

و در نهایت آیتم مهم موثر دیگر بر قیمت کارشناسی خودرو ،کیلومتر کارکرد آن است.کارکرد استاندارد تعریف شده برای سالیانه خودرو چیزی در حدود 20 تا 25 هزار کیلومتر پیموده شده است.این مقدار در پشت آمپر و یونیت موتور ثبت می گردد که صحت آن نیاز به کارشناسی تخصصی دارد.هر چه کارکرد خودرو از استاندارد سالیانه بیشتر باشد ارزش خودرو افت می کند و بالعکس اگر خودرو اصطلاحا کم کار باشد ارزش بالاتری دارد.

قیمت کارشناسی خودرو کارآزموده

آیتم های مورد کارشناسی قیمت خودرو

در کارشناسی خودرو به جهت ارزش گذاری ، خودرو بصورت کامل مورد بررسی قرار می گیرد.کارشناسی بدنه و شاسی خودرو،کارشناسی فنی موتور و گیربکس،نصب دیاگ و بررسی صحت کیلومتر کارکرد و در نهایت تست رانندگی به جهت بررسی سلامت خودرو در حرکت.

بدنه خودرو از نظر رنگ شدگی و اصالت قطعات بدنه بررسی می شود.ابتدا بازرسی چشمی صورت می گیرد و سپس با استفاده از دستگاه ضخامت سنج میکرونی کارشناسی رنگ خودرو انجام می شود.

پس از کارشناسی بدنه خودرو نیاز به کارشناسی فنی خودرو می باشد که ضرورت زیادی هم دارد.وجود یک ایراد در موتور یا گیربکس خودرو می تواند تا چندین میلیون تومان هزینه بر دوش خریدار خودرو آوار کند.به همین دلیل به بررسی سلامت فنی برای قیمت کارشناسی خودرو توجه شایانی باید داشت.

کیلومتر طی شده توسط خودرو در پشت آمپر نمایش داده می شود ولی اگر بخواهیم نگاه تخصصی یه این پارامتر داشته باشیم می بینیم که این پارامتر قابل دستکاری است.به طوری که صحت کیلومتر کارکرد خودرو تبدیل به یک استرس برای خریداران خودروها شده است.تشخیص کیلومتر کارکرد خودرو به صورت صد در صد تضمینی نیست اما یک کارشناس خبره می تواند علائم دستکاری کیلومتر کارکرد را بررسی کند.همچنین از ظواهر مصرفی ها کارکرد را تخمین بزند.

کارشناسی رنگ و بدنه خودرو

رنگ خودرو به انضمام نوع طراحی ظاهر بدنه،مهم ترین نقش را در زیبا جلوه دادن یک خودرو دارند.حال در نظر بگیرید اگر رنگ خودرو کیفیتش را از دست بدهد،کدر شود و یا دو رنگی وجود داشته باشد چه میشود!به همین جهت رنگ شدگی یا نشدگی مجدد خودرو نقش مهمی در قیمت خودرو ایجاد می کند.

رنگ بدنه خودرو با توجه به ترکیبی که دارد انواع مختلف دارد.در گذشته بیشتر از رنگ های روغنی استفاده میشد ولی اکنون رنگ های متالیک به جهت زیبایی بیشتر استفاده می شوند.

کارشناس بدنه خودرو شناخت خوبی از رنگ و بدنه خودرو دارد.استفاده از تجربیات کارشناسی و ادغام آن با دستگاههای ضخامت سنج میکرونی ضریب خطا را به صفر می رساند.کارشناس پس از انجام بازرسی بدنه و رنگ خودرو متوجه می شود که خودرو قطعه ی تعویضی دارد یا خیر.همچنین قطعاتی از بدنه که رنگ شده باشند مشخص می شوند.

رنگ شدگی یا تعویض هر کدام از قطعات بدنه،بسته به اینکه کدام قطعه باشد افت قیمتی را دربر دارد.بطور مثال رنگ شدگی سقف،ستون و یا شاسی خودرو بیشترین افت را دارند زیرا این قسمت ها بیشتر در اثر ضربات سنگین معیوب میشوند.رنگ شدگی قسمت هایی مثل رکاب و سپر خودرو اهمیت کمتری دارد.

رنگ شدگی مجدد قطعات بدنه خودرو موجب افت قیمت میگردد.اما افت قیمت قسمت های مختلف بدنه متفاوت است.افت قیمت قسمت های مختلف را اگر بر حسب درصد بخواهیم بیان کنیم به شرح زیر است:

 • رنگ شدگی هر گلگیر 2% افت قیمت
 • رنگ شدگی هر درب 3% افت قیمت
 • رنگ شدگی کاپوت 5 % افت قیمت
 • رنگ شدگی درب صندوق 5% افت قیمت
 • افت قیمت خوردگی شاسی،سقف وستون نیاز به بررسی دقیق دارد.

قیمت کارشناسی خودرو 02128428460

کارشناسی فنی و کارکرد خودرو

آیتم مهم دیگری که بر قیمت کارشناسی خودرو اثر میگذارد وضعیت سلامت فنی خودرو است.توصیه اکید ما به خریداران خودرو این است که پیش از خرید خودرو حتما از سلامت فنی آن اطمینان حاصل کنند تا محتمل ضرر نگردند.

کارشناسی فنی خودرو توسط یک کارشناس متخصص انجام میگیرد که شامل موارد زیر است:

 • بررسی کارکرد موتور در حالت سرد وگرم
 • بررسی دود خروجی اگزوز
 • نشتی های مجموعه موتور وگیربکس
 • سروصدای ناهنجار 
 • کمپرس سیلندر موتور
 • سیستم خنک کاری موتور
 • سیستم انتقال قدرت 
 • تعویض دنده های گیربکس اتومات
 • سیستم تعلیق و جلوبندی
 • فرمان هیدرولیک
 • ترمز گیری 
 • و ده ها آیتم فنی دیگر…

سال ساخت خودرو

سال ساخت یا مدل خودرو اصلی ترین ملاک تعیین قیمت کارشناسی خودرو است.به این علت که خودروهای با مدل بالاتر به ورژن های تکنولوژیکی جدیدتر مجهز می شوند و خودروهای قدیمی تر از ازین بابت عقب می مانند.علاوه بر این خودروهای با مدل پایین تر ممکن است به دلایل محیطی مانند رطوبت در آنها پوسیدگی ایجاد شده باشد.یا در معرض تابش نور خورشید کیفیت رنگشان افت کرده باشد.

عمر بعضی قطعات خودرو با گذشت سالیان به پایان می رسد و فرسوده می شوند.مواردی مثل ارینگ ها،کاسه نمدها،شیلنگ های رابط،درزبندها و…به همین دلایل گذشت هر سال از مدل خودرو موجب افت قیمت آن میگردد.سال ساخت خودرو را از روی شماره VIN آن می توان تشخیص داد.به اینصورت که دهمین رقم یا حرف از سمت چپ نمایانگر سال ساخت آن است.

افت قیمت خودرو بر حسب سال به اینصورت است :

 • سال اول 10%
 • سال دوم 15%
 • سال سوم 18%
 • سال چهارم 23%
 • سال پنجم تا 30%
قیمت خودروی صفر

تمام فاکتورهای که بر قیمت کارشناسی خودرو اثر می گذارند باید از قیمت مبنا یا خودروی صفر محاسبه شود.شما می توانید برای اطلاع از قیمت روز بازار خودروها به صفحه قیمت خودروهای صفر سایت کارآزموده مراجعه نمایید.

پر بازدید ترین پست ها:

کارشناسی خودرو در محل
کارشناسی خودرو دست دوم
کارشناسی رنگ و بدنه خودرو
کارشناسی خودرو کارکرده
آموزش کارشناسی خودرو
هزینه کارشناسی خودرو]

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم