خودروی نو یا کارکرده؟

خرید خودروی نو یا کارکرده ، فکری است که به سراغ تمام ما افراد میآید و قبل از هر کاری و هر چیزی به این فکر میکنیم که چگونه میتوان از پس هزینه های خودروی نو برآمد و با پولم چه خودرویی بخرم؛

خودروی نو یا کارکرده؟

این مسئله بسیار مهم است، زیرا با توجه به وضعیت اقتصادی اگر بخواهیم زمان خرید خودروی نو را به تعویق بیاندازیم، ممکن است بعدا نتوانیم خودروی نو یا حتی کارکرده بخریم. این مسئله ناشی از وجود تحریمهایی است که وجود دارد و امکان دارد قیمتهای سرسام آوری به خود بگیرد!

حال در این مقاله قصد داریم تا شما را با ابعاد مختلف خرید خودروی نو و کارکرده آشنا کنیم، همچنین شما میتوانید با مرجعه به صفحه درخواست کارشناس خودرو، درخواست کنید که یک کارشناس خبره و حرفهای را برای مشکلات خودروی کارکرده و یا حتی نو را که قصد خرید دارید برایتان ارسال کنیم.

تیم کارآزموده با تیمی متشکل از کارشناسان خبره و حرفهای در زمینه کارشناسی خودرو و حوزه کارشناسی قیمت خودرو مفتخر است تا شما را به نتیجه دلخواهتان برساند و این تیم که از سال ۹۴ در حال فعالیت است توانسته است بیش از ۰۵۵ کارشناسی موفق را انجام دهد و معامالت خوبی را برای همراهان کارآزموده به ارمغان آورده است.

کارشناسی خودرو با کارشناسهای کارآزموده

تفاوت خودروی نو و کارکرده در چیست؟

مطمئنا خودروی نو و کارکرده تفاوتهای بسیاری دارند و اگر بخواهیم از هر جنبهای به غیر از اقتصادی به این مسئله نگاه کنیم، میبینیم که خودروی نو واقعا نسبت به یک خودروی کارکرده ارزش بسیاری دارد. در اینجا، به برخی از تفاوتهای خودروی نو یا کارکرده میپردازیم تا ببینید چه تفاوتهای فاحشی دارند.

تفاوتهای خودروی نو و کارکرده

اگر بخواهیم از نظر قیمت در نظر بگیریم که باید بدانید برای خرید خودروی نو، شما پول زیادی بابت نو بودن خودرو باید بپردازید و همچنین در بهترین حالت یک الی سه ماه مهلت پرداخت کامل این مبلغ را دارید اما به هنگامی که یک خودرو کارکرده را میخواهید بخرید، مطمئنا پول کمتری را نسبت به یک خودروی نو میپردازید و میتوانید اقساط بلند مدت ۶ ماهه الی ۲۴ ماهه را برای آن در نظر بگیرید که از این لحاظ بخواهیم به مسئله نگاه کنیم، برای مشتری بسیار به صرفه است.

اگر بخواهیم آپشن خودروی نو را در نظر بگیریم، شما به هنگام خرید خودروی نو چه از وبسایتهای آنالین و رسمی شرکت چه از بنگاه خرید و فروش ماشین، دستتان برای تنظیمات و داشتن آپشنهای مد نظرتان باز است و میتوانید انتخاب کنید که خودروی نو چه آپشنی داشته باشد اما به هنگامی که یک خودروی دست دوم و کارکرده را به جای خودروی نو خرید میکنید، مطمئنا این گزینه برای شما وجود ندارد تا آپشنها را دست کاری کنید و تمام آپشنها قبال نصب شده اند و این آپشنها بستگی به فردی دارد که در منطقه شما زندگی میکند.

درون خودروی BMW

 

مطمئنا اگر شما بخواهید تفاوت‌های یک خودروی نو و کارکرده را مقایسه کنید، هزاران تفاوت را در این مسئله پیدا خواهید کرد ولی اگر قصد خرید خودروی کارکرده را دارید، بهتر است از یک کارشناسی قیمت خودرو بخواهید تا خودروی مد نظرتان را به طور کامل کارشناسی کند و نتیجه و قیمت آن را به شما اطلاع دهد.

برآورد قیمت خودروی کارکرده خودرو چگونه است؟

برآورد قیمت خودروی کارکرده به ابعاد مختلفی بستگی دارد.برای مثال به نمونه کاری که در وبسایت کارآزموده وجود دارد مراجعه می‌کنیم و گزارش کارشناسی نیسان ایکس تریل را بررسی می‌کنیم.

در ابتدا قبل از هر چیزی، باید از قیمت خودروی نو،  وسایل،  تجهیزات،  میزان کارکرد خودروی مشخص شده اطلاع داشته باشیم.

گزارش کارشناسی نیسان ایکس تریل

 

 

این خودرو مدل سال ۲۰۱۷‌می باشد و کارکرد آن ۱۲۹۰ کیلومتر است .

از دیگر ویژگی‌های  این خودرو را می‌توان به سیستم نیسان آن اشاره کرد و رنگ سفید که سر تا سر ماشین گرفته است را می‌توان جزء برآورد قیمت خودروی نو و کارکرده به حساب آورد.

در ابتدا بدنه خودرو توسط کارشناسی خودرو کارآزموده به طور کامل بررسی می‌شود.

بدنه خودرو شامل:

 • سقف
 • صندوق عقب
 • کاپوت
 • درب جلو سمت راننده
 • درب جلو سمت شاگرد
 • درب عقب سمت راننده
 • درب عقب سمت شاگرد
 • ستون‌های سمت راننده
 • ستون‌های سمت شاگرد
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • شاسی جلو
 • شاسی عقب

این‌ها بخش اعظمی از بدنه خودرو هستند که باید حتما کارشناسی شوند تا شما بتوانید بهترین برآورد قیمت را از بدنه خودرو داشته باشید که برای کارشناسی نیسان ایکس تریل تمامی آن‌ها سالم بوده است.

در بخش فنی،  آپشن‌های  خودرو باید چک شود که آیا ماشین به راحتی استارت میخورد؟، وضعیت دود اگزوز چطور است، آیا از ماشین سر و صدای غیر عادی شنیده می‌شود،  لرزش موتور باید چک شود،  دمای موتور خودرو به چه صورت است،  عملکرد CNG را باید چک کرد.

به غیر از این ها، باید تجهیزات موجود برای مجموعه پشت آمپر چک شود، سیستم صوتی و تصویری ماشین باید بررسی شود، سیستم تهویه مطبوع و هوا به چه صورت عمل می‌کند، آیا رانندگی با این خودروی کارکرده ممکن است و یا باید به اصطلاح از قلق خاصی برای رانندگی استفاده کرد؟

این‌ها بخشی از بررسی‌های  خودرو نیسان بودند که به شما پیشنهاد میکنیم حتما گزارش کارشناسی نیسان ایکس تریل را بررسی کنید تا اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

 

قیمت روز خودروها نو و کارکرده به تاریخ مرداد ماه ۹۸

باید توجه داشته باشید که معمولا هفتگی و ماهیانه قیمت خودروی نو و کارکرده دچار نوسان است و ممکن است قیمت آن بالاتر برود و ممکن است رو به نزول باشد.

در اینجا ما برای شما قیمت روز خودروها را برای شما لیست کردیم.

کارشناسی قیمت خودرو و قیمت خودروی نو ام جی

۳۶۰ اتوماتیک توربو مدل سال ۱۳۹۷ – قیمت =>235,000,000

کارشناسی قیمت خودرو و قیمت خودروی نو ام وی ام

۳۱۵ هاچ بک، اسپرت اکسلنت مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>130,000,000

X22،  دنده‌ای اسپرت اکسلنت مدل سال ۱۳۹۷ – قیمت =>170,000,000

X22، اتوماتیک لاکچری مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>190,000,000

X22، اتوماتیک لاکچری مدل سال ۱۳۹۷ – قیمت =>186,700,000

X22، دنده‌ای ساده مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>160,000,000

X22، دنده‌ای ساده مدل سال ۱۳۹۷ – قیمت =>161,000,000 (نمایندگی)

کارشناسی قیمت خودرو و قیمت خودروی نو برلیانس

کراس ۱۶۵ لیتر، مدل سال ۱۳۹۷ – قیمت =>171,000,000

H220، دنده‌ای مدل سال ۱۳۹۷ – قیمت =>93,000,000

H230، دنده‌ای مدل سال ۱۳۹۷ – قیمت =>94,000,000

کارشناسی قیمت خودرو و قیمت خودروی نو پراید

SE 111، مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>49,000,000

SE 131، مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>44,400,000

SE 132، مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>45,500,000

SE 151، مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>43,500,000

کارشناسی قیمت خودرو و قیمت خودروی نو پژو

پژو ۲۰۶ تیپ ۲، مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>80,000,000

پژو ۲۰۶ تیپ ۵، مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>94,000,000

پژو ۲۰۶ SD V8، مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>80,750,000

پژو ۲۰۷ اتوماتیک، مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>159,000,000

پژو ۴۰۵ GLX، مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>73,000,000

پژو پارس ساده، مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>92,000,000

پژو پارس LX، مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>105,000,000

پژو پارس اتوماتیک، مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>145,000,000

کارشناسی قیمت خودرو و قیمت خودروی نو تیبا

هاچ بک EX، مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>57,000,000

تیبا صندوق دار SX، مدل سال ۱۳۹۸ – قیمت =>51,500,000

این‌ها فقط لیستی از قیمت کارشناسی شده خودروی نو و کارکرده داخلی است که ممکن است حین نوشتن این مقاله نیز دارای نوسان قیمتی شود!

به این نکته توجه داشته باشید که تمامی این قیمت‌ها را می‌توان برای ۵ مرداد تا ۹ مرداد را معتبر دانست.

خرید خودرو داخلی

 

با ۱۵۰ میلیون پول، چه خودروهایی را می‌توانم بخرم؟

ممکن است بودجه شما محدود باشد و نتوانید خودروی نو و لوکس تهیه کنید اما با این حال دوست دارید که صاحب یک خودروی نو سواری شوید و با خانواده و دوستان تان به گردش و مسافرت بروید و یا اینکه از رفت و آمد با مترو و خط واحد‌های  درون شهری خسته شده اید و فکر می‌کنید که دیگر برای شما کافی است و باید یک خودرو مناسب تهیه کرد.

البته به این نکته هم دقت کنید، به هنگامی که خودروی نو گران قیمت را میخرید، حتما حد و اندازه بودجه را در نظر بگیرید تا خدایی نکرده، بعدها دچار مشکل مالی نشوید و یا اینکه فشار مالی بر روی دوش شما نباشد!

اگر که شما قصد خرید خودروی نو را دارید که باید از شرکت‌های  معتبر و یا وبسایت‌های  معتبر تهیه کنید و بودجه تان را نیز برای این کار مشخص کنید زیرا خرید خودروی نو، همانگونه که در اول مقاله برای شما ذکر کردیم، دارای هزینه‌های  سنگینی‌می باشد که باید بابت نو بودن خودرو بپردازید و همچنین پرداخت کل مبلغ در یک و یا دو مرحله است.

ما در اینجا چندین خودرو را برای شما معرفی میکنیم تا بدانید با این پول چه خودرویی را می‌توانید تهیه کنید.

همانگونه که در بالا برای شما لیست قیمت ماشین‌ها برای مرداد ماه ذکر شد، آنگونه که مشاهده می‌کنید، اکثر ماشین‌های  ایرانی با بودجه شما سازگار هستند و می‌توانید بسیاری از ماشین‌های  ایرانی را که برای شما لیست کردیم، کمتر از ۱۰۰ میلیون تهیه کنید و باقی پول را پس انداز کنید.

قیمت یک خودروی نو پراید و یا یک خودروی نو تیبا در حال حاضر ۴۰ الی ۵۰ میلیون تومان است و یا اینکه اگر دوست داشته باشید یک پژو را تهیه کنید، قیمت پژو ۲۰۶ در بازار آزاد از ۸۰ میلیون الی ۹۴ میلیون تومان است و یا پژو ۴۰۵ که واقعا خودروی مقاوم و دلچسبی است و قیمت آن حدود ۷۰ الی ۷۵ میلیون تومان است.

خودرو پژو ۴۰۵

 

بین خودرو ایرانی و خارجی کدام را انتخاب کنم؟

برای خرید خودروی نو ، واقعا انتخاب بین خودرو ایرانی و خودرو خارجی، تصمیمی بسیار مهم و سخت است.

از یک طرف اگر بخواهید خودرو خارجی لوکس بخرید، نیازمند هزینه‌های  بسیار زیادی برای بهای ماشین هستید و از طرفی دیگر متاسفانه بودجه اکثر مردم ایران آنچنان زیاد نیست که بخواهند خودروهای استاندارد و لوکس را تهیه کنند و کیفیت خودروهای داخلی به پای خودروی خارجی هنوز نرسیده است.

در ابتدا برای این مسئله باید بودجه را مشخص کنید، از خود بپرسید که بودجه تان برای خرید خودروی نو به چه میزان است و اگر یک خودروی نو را بخرید، دچار بحران مالی نمی‌شوید؟

از خود بپرسید که اگر یک خودروی کارکرده مناسب را با کمک کارشناسی خودرو تهیه کنید، بهتر نیست ؟

مطمئن باشید اگر مشاوره‌ای از سوی اطرافیان خود داشته باشید نیز بد نیست.

باید دید که خرید خودروی دست دوم و نو کدام را می‌توانید انتخاب کنید.

برای ساده‌ترین خودروی خارجی باید حداقل ۳۰۰ میلیون تومان کنار بگذارید و اگر قصد تهیه خودروی نو و خارجی را دارید بهتر است حداقل این مبلغ را به یک و نیم میلیارد تومان افزایش دهید که باز نیز ممکن است خودروی مد نظرتان با این قیمت پیدا نشود و مجبور به استفاده از خودروی کارکرده و دست دوم باشید.

حال انتخاب با شماست، باید ببینید که خودروی خارجی برای شما به صرفه است یا خودرو ایرانی؟

به دلیل نبود نمایندگی‌های  رسمی شرکت‌های  خودرو سازی خارجی، سعی کنید خودرویی را تهیه کنید که در صورت خرابی خودرو، بتوانید وسایل و لوازم آن را از نمایندگی‌ها در سطح شهر و تعمیرگاه‌ها پیدا کنید.

معمولا خودروی نو یا کارکرده و اجناس و قطعات ایران خودرو، سایپا و کرمان خودرو را می‌توانید به وفور در سطح شهر پیدا کنید.

اما برای مثال قطعات خودروی زانتیا که محصول سال ۲۰۰۹ شرکت پژو است، به ندرت می‌توانید پیدا کنید و برای یافتن قطعه‌ای از این خودرو، ممکن است نیاز باشد به کل تعمیرگاهای شهر سر بزنید!

سمند، محصول ایران خودرو

 

بررسی قیمت خودروی نو یا کارکرده خارجی در کشور آلمان

حال که ما از بازار کشور ایران اطلاع داریم، بد نیست سری به کشورهای خارجی بزنیم و ببینیم که در این کشورها، قیمت روز خودروها به چه صورت است و کارشناسی قیمت خودرو به چه صورت است.

قصد داریم، کشور آلمان را مورد هدف قرار بدهیم و ببینیم که شرکت غول BMW که در این کشور فعالیت می‌کند، قیمت خودروهایش به چه صورت است.

قبل از شروع مبحث، به شما این نکته را نیز بگوییم که کارشناسی قیمت خودرو به گونه‌ای صورت میگیرد که هم به نفع مشتری باشد و هم به نفع فروشنده!

فروش خودروی نو در کشور آلمان به گونه‌ای است که شما ماهیانه مبلغ بسیار ناچیزی که اصلا به چشم نمی آید را به فروشنده و یا مستقیم به شرکت پرداخت می‌کنید و در ازای آن خودروی نو و لوکس را تهیه می‌کنید.

شما برای اینکه خودروی تان را بیمه کنید، مستلزم نیرو کارشناسی قیمت خودرو هستید و شما باید حداقل حقوقی را در این کشور داشته باشید.

شما اگر گواهینامه نداشته باشید، مجاز به خرید و فروش ماشین نیستید و برای این کار حتما باید گواهینامه رانندگی تهیه کنید!

 

خرید خودرو در کشور آلمان

خودروی فولکس واگن در کشور آلمان مدل Golf VII GTI و تولید سال ۲۰۱۴ فقط و فقط ۱۹ هزار یورو  ‌می‌باشد که معادل حدود ۴ ماه حقوق یک کارگر ساده در این کشور است!

خودروی BMW BMW X6 286PS که فقط ۱۴۰ هزار کیلومتر کار کرده است، ۲۵ هزار یورو است که معادل حقوق ۵ ماه یک کارمند ساده در این کشور است!

خودروی پورشه Porsche 911 Carrera 4 Coupé ۳٫ ۴i 350 کوپه سال ۲۰۱۴ فقط و فقط ۷۰ هزار یورو‌ می‌باشد.

تمامی ماشین‌های  نام برده شده، از دم قسط‌ی باشند و کارشناسی قیمت خودرو بر روی آن صورت گرفته است و شما می‌توانید با ماهیانه حداقل پرداخت بدون ذره‌ای فشار مالی در زندگی شخصی تان، ماشین‌های  لوکس و گران قیمتی که در ایران وجود دارند را به راحتی در کشور آلمان خرید کنید و از راندن این گونه ماشین‌ها لذت ببرید.

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
پشتیبان آنلاین است